Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Blog chmura tagów
Der-Materialspezialist Kamikaze Green Grass Long Edition - Recenzja 0
Der-Materialspezialist Kamikaze Green Grass Long Edition - Recenzja

Długi czop Der-Materialspezialist Kamikaze Green Grass Long Edition - Recenzja 

Der-Materialspezialist Kamikaze Green Grass Long Edition to nowa wersja długiego czopa Kamikaze, ale w zielonym kolorze. Producent zapewniał, że wersja zielona charakteryzuje się innymi właściwościami w stosunku do poprzednika – postanowiliśmy to sprawdzić i zobaczyć jak jest naprawdę. 

Zestaw testowy składał się z:

Kamikaze Green Grass Long Edition - charakterystyka

Mając dosyć długie doświadczenie w grze poprzednią wersją Kamikaze już od początku byliśmy w stanie wyłapać różnice, jakie od razu da się zauważyć grając wersją Kamikaze koloru zielonego.

Przede wszystkim czopy są twardsze, jest to od razu wyczuwalne podczas dotyku, ale również podczas gry.

Ku naszemu zaskoczeniu twardsze wcale nie oznaczają, że okładziną gra się szybciej – jest wręcz przeciwnie.

Okładzina jest wyraźnie wolniejsza od swojego poprzednika. Według parametrów tempa podawanych przez producenta różnica prędkości to zaledwie 6 punktów. Jest to jednak bardzo mocno wyczuwalne.

Kilka razy udało nam się nawet zagrać piłki po bloku, które dwa razy odbily się na stronie przeciwnika. Oznacza to, że oprócz wolnego charakteru okładziny mocno odwraca rotację i cofa piłkę po odbiciu.

Kontrola jest na pewno lepsza niż w poprzedniej wersji. Odbieranie serwisów rotacyjnych bocznych czy dolno bocznych nie stanowi żadnego problemu.

Czucie i kontrola gry

Przechodząc do głównych parametrów okładziny zaczniemy od czucia gry. Biorąc rakietkę z naklejonym zielonym Kamikaze w dłoń, po odbiciu kilku zaledwie piłek mieliśmy wrażenie, że gramy tym zestawem co najmniej kilka dobrych miesięcy. Mówiąc wprost – totalnie zero problemów z kontrolą zagrań, z odbiorem serwisów, czy wykonywaniem innych podstawowych technik gry długim czopem.

Okładzina wyraźnie słucha się zawodnika i można nią zagrywać dosłownie tam, gdzie tego chcemy. Duża kontrola gry pozwala grać nieco bardziej śmiałe zagrania bez większych obaw o powodzenie ich wykonania.

Rozrzucanie piłki po stole aby przygotować sobie akcję z fh gra się bardzo łatwo – okładzina jest wolna dlatego łatwo kontroluje się zagrania krótsze i dłuższe zmieniając mocno tempo gry i wybijając przeciwnika z rytmu.

Blokowanie przy stole                                                   

Blokowanie przy stole to jest chyba ten element, który czopem Kamikaze gra się najłatwiej i można wyrobić najwięcej szkody swojemu przeciwnikowi. Piłki mają mocno widoczmny efekt zakłócający, siadają lekko po odbiciu na stole po stronie przeciwnika i naprawdę są bardzo niewygodne w odbiorze. Piłka bo loku leci szybko, prosto i płasko.

Myśleliśmy że wolny charakter Kamikaze będzie oddawał wolne, łatwe do wzięcia bloki, a było wręcz przeciwnie.

Piłka bardzo szybko odchodzi od okładziny, ale znowu leci płasko i prosto, nie wyrzuca lobem w górę. Trzeba oczywiście w miarę szybko złapać ją po odbiciu, aby zagrać w ten sposób dobry blok, ale tutaj nie mówimy nic nowego, bo działa to podobnie w większości innych, długich czopów.

W każdym bądź razie blokowanie Kamikaze Green Grass Long Edition to jest to, czym można dosłownie zniszczyć swojego przeciwnika.

Klasyczna obrona czopem

Kosa w dystansie – bardzo płaska i szybko spada na stół z uślizgiem, jest niewygodna do odgrywania, ma bardzo dużo rotacji wstecznej. Tego typu zagrania gra się łatwo, ale ze względu na małe tempo okładziny, trzeba uderzać mocniej chcąc zagrac piłkę na koniec stołu. Klasycznym defensorom zdecydowanie doradzamy podkład.

Blokowanie pasywne – tzw. Latawiec bo inaczej nie można tego nazwać. Piłka leci chwiejnym torem lotu spowrotem do przeciwnika ,ale tutaj trzeba uważać, gdyż trudniej kontroluje się ten rodzaj zagrania. Być może my nie gramy mocno pasywnie, dlatego przynajmniej na początku mieliśmy z tym trochę problemu. Po kilku akcjach powtórkowych co raz to więcej zagrań tego typu umieszczaliśmy w polu gry. 

Atakowanie czopem podobnie jak w poprzedniej wersji Kamikaze na OX jest możliwe, ale nie gra się tego bardzo łatwo. Ten typ zagrania gra się trudniej niż w innych czopach, ale znowu efekt jest druzgocący. Piłka siada bardzo mocno po stronie przeciwnika.

Po ataku widać jak leci zygzakiem. Atakujący czopiarze będą musieli sporo potrenować ten wariant uderzenia czopem Kamikaze Green Grass Long Edition.

Podsumowanie

Informacje, które dostarczył producent po wypuszczeniu okładziny są w 100% prawdziwe i realne. Rzeczywiście okładzina jest wolniejsza, ma lepszą kontrolę niż poprzednik, rotację odwraca bardzo mocno i ogólnie gra się nieprzyjemnie na tego czopa.

Czy jest lepszy od poprzednika?

To zależy co weźmiemy pod uwagę.

Jeżeli poprzednia wersja i jej kontrola były dla Was satysfakcjonujące, ale wolicie wolniejszą okładzinę – zdecydowanie polecamy nową wersję, która widać że jednak oddaje większą rotację wsteczną.

Z drugiej strony poprzednik naszym zdaniem był na tyle udany, że w dobie piłek plastikowych dużo czopiarzy gra szybkim okładzinami. Starsza wersja jest na pewno szybsza. Wybór należy do Was.

Polecamy kleić czopa Kamikaze tylko na folię do klejenia okładzin

W innym przypadku czop chłonie klej i zmniejsza to znacznie jego trwałość. 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl