Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975

Deski Combi

Deski Combi są to deski przeznaczone do gry przy użyciu okładzin kombinowanych typu długie czopy lub okładziny typu antytopspin w połączeniu z okładzinami do gry ofensywnej. Charakterystyka desek do gry kombinacyjnej polega na połączeniu elementów gry ofensywnej z elementami gry defensywnej.

Deski "Combi" - budowa

Budowa desek do gry kombinowanej w tenisa stołowego polega na zastosowaniu w produkcji materiałów, które całkowicie oddzielają od siebie poszczególne strony deski. Dzięki temu powstaje deska oferująca różne charakterystyki gry po danej stronie. Przykładowo - jedna strona deski ma właściwości ofensywne, druga strona deski ma właściwości defensywne.

Deski do gry kombinowanej - zastosowanie

Deski do gry kombinowanej stosują w dużej mierze nowocześni defensorzy, których gra nie polega jedynie na zagraniach defensywnych, ale również w elementy swojej gry wplatają niebezpieczne dla przeciwnika zagrania ofensywne takie jak mocne zbicia, rotacyjne topspiny itp.

Na co zwrócić uwagę wybierając deskę do gry kombinacyjnej?:
  • na tempo stron BH i FH - w zależności od preferencji zawodnika, aby zachować krótki blok i zwalniać grę na BH warto poszukać deski o bardzo niskim parametrze tempa na BH lub nawet deski o właściwościach tłumiących. FH deski do gry kombinacyjnej to przeważnie parametr tempa ALL+, OFF - lub OFF.
  • na rozmiar blatu - w przypadku desek kombinacyjnych rozmiar blatu jest o tyle istotny, że zawodnicy, którzy dużo atakują z FH będą szukać deski o mniejszym blacie tak, aby ich tempo zagrań z FH było jak największe.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl