Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975

Deski defensywne DEF

Deski defensywne DEF do tenisa stołowego charakteryzują się przede wszystkim dużo mniejszym parametrem szybkości niż deski ofensywne OFF i allroundowe ALL. Często mają również powiększony blat w stosunku do standardowych rozmiarów desek.

Deski defensywne DEF

Deska defensywna do gry w tenisa stołowego - zastosowanie

Zawodnicy preferujący klasyczny, defensywny styl gry wykorzystują deski defensywne do zmiany tempa zagrań. Właściwości desek defensywnych umożliwiają większą kontrolę i dokładność zagrań oraz w niektórych przypadkach wspomagają odwrócenie rotacji grając okładzinami kombinowanymi typu antytopspin lub długie czopy.

Deski defensywne do tenisa stołowego - parametry

W większości przypadków kategoryzowane są w dwóch parametrach:

 • DEF ( najwolniejsza )
 • DEF+ ( szybsza niż DEF+, ale wolniejsza nieco niż ALL - )
Na co zwrócić uwagę wybierając deskę defensywną DEF?
 • na rozmiar blatu - nie każdemu zawodnikowi odpowiada deska o większych rozmiarach blatu niż standardowy rozmiar
 • na obecność przekładek sztucznych typu carbon, arylat, zylon, włókno szklane - zwiększają one znacząco sweet spot deski, czyli jednorodne odbicie na całej powierzchni blatu, ale jednocześnie w niektórych przypadkach zmieniają diametralnie czucie deski
 • na grubość blatu - deski defensywne mają bardzo zróżnicowane grubości blatu. W przypadku desek, w których zastosowano drewno balsy grubość blatu może osiągać często bardzo duże wartości, a co za tym idzie zmieniać czucie uderzeń
Oto kilka wskazówek, jak grać deską defensywną:
 1. Kontroluj tempo gry: Graj spokojnie i kontroluj tempo gry. Nie próbuj zbyt wiele atakować, skup się na obronie i czekaj na błędy przeciwnika.

 2. Obrona: Używaj deskę do blokowania i przebijania piłek, a nie do agresywnych ataków. Skup się na kontroli piłki, a nie na zdobywaniu punktów.

 3. Rotacja: Używaj rotacji do zmiany kierunku piłki i trudniejszego zagrania dla przeciwnika.

 4. Precyzja: Skup się na precyzyjnym uderzaniu piłki, aby uniknąć łatwych błędów.

 5. Koncentracja: Graj z koncentracją i nie bądź zbyt pochopny w swoich ruchach.

 6. Praca nóg: Bądź gotowy do szybkich ruchów w każdej chwili. Pracuj nad szybkimi i precyzyjnymi ruchami, aby móc szybko reagować na każdą piłkę. Zawodnicy defensywni muszą być wyjątkowo sprawni w poruszaniu się przy stole na nogach. 

 7. Ćwiczenia: Pracuj nad swoimi umiejętnościami za pomocą regularnych ćwiczeń , które pomogą Ci poprawić technikę, kontrolę i szybkość.

Pamiętaj, że deskę DEF należy dopasować do swojego stylu gry, aby czerpać z niej maksimum korzyści.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl