Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975

Deski do tenisa stołowego

Deski do tenisa stołowego są sercem całego zestawu, którym gra zawodnik. Stanowią ona bazę dla dwóch okładzin o takich samych lub różniących się parametrach. Jest to pierwszy element zestawu do gry tenisisty stołowego, od którego należy zacząć wybierając sprzęt do gry.

Deski do tenisa stołowego

 • nowość

Deski do tenisa stołowego - właściwości

Deski w ogólnej klasyfikacji sprzętu do tenisa stołowego klasyfikuje się jako: wszechstronne, ofensywne, defensywne. Wyróżniamy również deski tzw. kombinacyjne czyli takie, których poszczególne strony mają różne charakterystyki odbicia. Przykładowo jedna strona deski jest do gry ofensywnej, druga strona deski jest przeznaczona do gry defensywnej.

Parametry desek do tenisa stołowego

Deski do tenisa stołowego rozróżniają między sobą poszczególne parametry takie jak:

 • drewno lub inny materiał kompozytowy użyty do wyprodukowania
 • grubość i rozmiar blatu
 • rodzaj uchwytu
 • tempo
 • kontrola
 • waga
 • zastosowanie.
Jakie wymogi musi spełniać deska do tenisa stołowego zgodna z przepisami?
 • co najmniej 85% grubości deski powinno składać się z naturalnych, drewnianych fornirów
 • wiążąca warstwa wewnątrz deski może być wzmocniona włóknistym materiałem, takim jak włókno węglowe, włókno szklane lub sprasowany papier, ale nie może być grubsza niż 7,5 % całkowitej grubości deski lub 0,35 mm w zależności która z tych wielkości jest mniejsza.

W deskach do tenisa stołowego występuje też szereg różnych uchwytów, które producenci stosują tak, aby jeszcze bardziej spersonalizować deskę i ułatwić właściwy uchwyt dla tenisisty. 

Uchwyty jakie można znaleźć w deskach tenisa stołowego to:

 • Uchwyt prosty ST
 • Uchwyt Wklęsły FV
 • Uchwyt anatomiczny AN
 • Uchwyt Pen Hold - uchwyt przeznaczony dla zawodników grających stylem piórkowym. 

Część tenisistów stołowych preferuje deski z powiększonym blatem lub też produkowane ręcznie tzw. hand made

Z czego robione są deski do tenisa stołowego? Deski tenisistów stołowych składają się z różnego rodzaju drewnianych fornirów jak również przekładek kompozytowych, które zmieniają charakterystykę gry. 

Wybór deski do tenisa stołowego jest bardzo trudnym i wymagającym procesem. Jak wybrać sprzęt do tenisa stołowego dopasowany do własnych potrzeb? Przede wszystkim dobrze jest przy tym skorzystać z rady kogoś bardziej doświadczonego, kto zna materiały, z których wykonywane są deski do ping ponga, a także zna ich charakterystykę odbicia. Taka osoba z pewnością pomoże dokonać właściwego wyboru. Jeżeli potrzebujesz porady napisz do nas na sklep@czopiarze.pl 

Na rynku desek dla tenisistów stołowych istnieje wiele ciekawych rozwiązań różnych producentów. Dla jednych deski Der-Materialspezialist czy Barna Original będą stanowiły produkty, w których najlepiej odnajdą swój styl gry, dla innych deski GEWO czy deski SpinLord będą najlepszym rozwiązaniem. Wybór jest tak duży, że najlepszą i najbardziej miarodajną metodą jest przetestowanie wielu egzemplarzy różnych producentów w poszukiwaniu właściwego modelu dla swojego, własnego stylu gry. 

Należy mieć na względzie, że w wielu przypadkach cena deski nie odzwierciedla jej możliwości zastosowania. Na cenę deski do ping ponga wpływa wiele aspektów. 

Deski do tenisa stołowego dostępne w naszym sklepie są fabrycznie nowe, zapakowane i gotowe do użycia. Spośród desek w klasie szybkości DEF, ALL i OFF mamy kilkaset produktów, z których każdy zawodnik znajdzie coś dla siebie i skompletuje swoją właściwą rakietkę do gry. 

Dobra deska do tenisa stołowego może mieć znaczny wpływ na jakość gry, a także na rozwój umiejętności gracza.

Oto kilka powodów, dla których warto inwestować w dobrą deskę:

1. Kontrola i prędkość: Deska z odpowiednią okładziną i szybkością może pomóc w kontrolowaniu piłki i osiąganiu większej prędkości. Im lepsza jakość deski, tym precyzyjniejsze będą Twoje uderzenia i lepsza kontrola nad piłką.

2. Trwałość: Dobra deska do tenisa stołowego jest zazwyczaj wykonana z wysokiej jakości materiałów i jest bardziej wytrzymała niż tanie, masowo produkowane deski. Dzięki temu deska będzie służyć Ci dłużej, a Ty nie będziesz musiał wymieniać sprzętu co sezon.

3. Poprawa umiejętności: Znajomość swojej deski, jej cech, prędkości i kontroli, pomaga Ci rozwijać swoje umiejętności. Gracze, którzy korzystają z dobrej jakości desek, są zazwyczaj bardziej pewni siebie i skoncentrowani na grze.

4. Redukcja urazów: Dobrze wykonana deska do tenisa stołowego może również pomóc w redukcji kontuzji i urazów. Dzięki odpowiedniej elastyczności i wyważeniu deski, ryzyko urazów, takich jak urazy nadgarstków czy ramion, jest mniejsze.

Dobra deska do tenisa stołowego może pomóc w poprawie gry, a także przynieść więcej radości z gry. Warto więc zainwestować w sprzęt wysokiej jakości.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl