Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975

Długie czopy do tenisa stołowego

Czopy długie to jeden z rodzajów najbardziej kontrowersyjnych okładzin do tenisa stołowego. Służą one przede wszystkim do zmiany rotacji oraz tempa gry. Zawodnicy, którzy wykazują duże skłonności do obronnego stylu gry, częstego podcinania piłek, pchania, powinni spróbować swoich sił grając właśnie okładziną typu długi czop.

Czopy długie

Co daje gra długimi czopami? 

Gra długimi czopami w połączeniu z gładką okładziną daje niesamowicie duży potencjał i wiele możliwości. Jest to bardzo dobra alternatywa dla zawodników, którzy z wiekiem mają słabszy refleks a ich predyspozycje ruchowe nie pozwalają na agresywną grę ofensywną. Przy pomocy długich czopów tacy zawodnicy mają szansę nawiązać walkę z szybkimi zawodnikami ofensywnymi kontrolując rotację w grze, a także ustalając tempo gry pod własne predyspozycje ruchowe i możliwości wydolnościowe. Czopy w tenisie stołowym pozwalają również tuszować błędy własne popełniane przez zawodników typu: właściwe czytanie rotacji przychodzącej czy braki w technice podczas uderzeń.

Długie czopy - zastosowanie

Wbrew powszechnie panującej opinii długie czopy można śmiało wykorzystywać również do atakowania. Jest to bardzo niedoceniany aspekt w technice gry wielu czopiarzy. Atakowanie piłek długim czopem nie należy do najłatwiejszych zadań, jednakże po opanowaniu tej techniki gra zawodnika wznosi się niewątpliwie na wyższy poziom. Jest to również duże zaskoczenie dla przeciwnika, ponieważ obecnie mały odsetek zawodników defensywnych używa długich czopów do ataku.

Długie czopy, a przepisy

Obecnie według nowych przepisów i restrykcji nałożonych przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego ITTF w tenisie stołowym można wykorzystywać tylko i wyłącznie czopy o wyższej przyczepności niż dotychczas.  Listę okładzin dozwolonych przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego znajdziesz tu: Lista dopuszczonych okładzin do tenisa stołowego ITTF.

Długie czopy w naszym sklepie tenisa stołowego występują w pięciu kolorach, można wybierać spośród różnych grubości podkładów oraz posiadamy wersje bez podkładu OX. 

Niektórzy zawodnicy aby jeszcze bardziej spowolnić swoją grę stosują kombinację długich czopów z podkładami od okładzin antytopspin. Taką kombinację można również złożyć z produktów dostępnych w naszym sklepie i skorzystać z kategorii - podkłady do tenisa stołowego

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl