Długie czopy do gry blisko stołu - Tenis stołowy - najlepszym rozwiązaniem do gry zakłócającej blisko stołu są czopy długie bez podkładu tzw. OX. Generują one największe zakłócenia, mają największy parametr kontroli, a ich  wrażliwość na rotację przychodzącą jest największa. Jednocześnie są najtrudniejsze do gry przeciwko nim dla przeciwników. 

Długie czopy do gry blisko stołu

  • nowość

W długich czopach najważniejszymi parametrami są:

  • tempo zagrań
  • kontrola zagrań
  • efekt zakłócający tzw. zakłócenia
  • wrażliwość na rotację przychodzącą. 

Tempo zagrań dla czopiarzy w tenisie stołowym jest bardzo ważne, ponieważ większość zawodników grających przy stole poszukuje okładzin o jak najniższym współczynniku tempa. Ma to na celu ograniczenie wyrzucanych piłek poza stół w przypadku blokowania mocnych uderzeń topspinowych. 

Kontrola zagrań w długich czopach polega na bezproblemowej możliwości panowania nad podaniami przeciwnika przy pomocy długiego czopa. 

Efekt zakłócający w długich czopach tzw. zakłócenia to nic innego jak nieliniowy tor lotu piłeczki. Długie czopy generują zakłócenia dzięki mocno uginającym się czopkom w okładzinie, co utrudnia odbiór podania przeciwnikowi, ale również ma wpływ na odwracanie rotacji dodatkowo utrudniając odbieranie piłek przez przeciwnika. 

Wrażliwość na rotację przychodzącą określa jak mocno długi czop jest wrażliwy na zagrania rotacyjne i ich odbiór. Im mniejsza wrażliwość tym gra długim czopem jest stosunkowo łatwiejsza i pozwala na lepsze kontrolowanie gry. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl