Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975

Piłeczki do tenisa stołowego

Piłeczki do tenisa stołowego pełnią jedną z najważniejszych ról - bez ich obecności nie jest możliwe rozegranie meczu ani jakiejkolwiek formy rozgrywki. Piłeczka w tenisie stołowym jest przebijana z jednej strony stołu na drugą przez zawodników prowadzących rozgrywkę.

Piłeczki

Piłeczki do tenisa stołowego - cechy i parametry

Piłeczka jest niezbędnym elementem gry, a jej właściwości i parametry techniczne powinny być zatwierdzone przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego ITTF. Wykluczeniem tego warunku są piłeczki do tenisa stołowego tzw. "treningowe" - które nie są wykorzystywane w oficjalnych rozgrywkach opartych o przepisy i służą tylko do celów treningowych.

Według obecnych wytycznych Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego ITTF piłeczka do tenisa stołowego powinna mieć średnicę 40 mm.  Wymiar, waga oraz precyzja wykonania piłeczki do tenisa stołowego gwarantują jednorodność odbicia, umożliwiają osiągnięcie odpowiedniego parametru rotacji oraz odpowiedniego tempa rozgrywki.

Piłki do tenisa stołowego dobrej jakości nie posiadają uwidocznionego łączenia, mają idealną, gładką powierzchnię, okrągły kształt i zapewniają jednorodne, równe odbicie na całej swojej powierzchni.

Twardość piłek do tenisa stołowego w zależności od producenta piłeczki może się różnić.

Piłeczki do tenisa stołowego - jaką wybrać ?

Kierując się wyborem piłeczki do gry w tenisa stołowego powinniśmy wziąć pod uwagę poziom rozgrywek na jakim zamierzamy grać. Jeżeli przeznaczeniem gry jest typowa świetlica, sala gimnastyczna i rekreacyjna gra od czasu do czasu w gronie znajomych - w takim wypadku sprawdzi się praktycznie każda piłeczka i nie ma znaczenia czy posiada odpowiednie normy i certyfikaty zgodności z przepisami Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego ITTF.

Sytuacja ulega dynamicznej zmianie jeżeli poszukujemy piłeczki do gry profesjonalnej, gdzie jednorodność wykonania, nadawanie rotacji oraz prędkość odbicia mają fundamentalne znaczenie. Zawodnicy na wysokim poziomie gry w przeciwieństwie do amatorów wykorzystują potencjał swojego sprzętu w 100% dlatego dla takich zawodników każdy element zestawu do gry w tenisa stołowego ma znaczenie, począwszy od rodzaju stołu do tenisa stołowego, sprzętu do grania, a skończywszy na wyborze piłeczki do gry.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl