Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Stoły do tenisa stołowego

Stoły do tenisa stołowego - to właśnie na nim rozgrywa się mecze tenisa stołowego lub ping ponga. Jest on niezbędnym elementem do przeprowadzenia rozgrywek tenisa stołowego lub ping ponga. 

Wyróżniamy stoły: zawodnicze, treningowe, do zastosowania na zewnątrz. 

Oficjalne wymiary stołu do tenisa stołowego określone przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego (ITTF) to:

  • Długość: 2,74 metra
  • Szerokość: 1,525 metra
  • Wysokość: 76 centymetrów

Stół podzielony jest na dwie równe połowy przez siatkę, która jest umieszczona w środku stołu.

Stoły do tenisa stołowego

Istnieją trzy główne rodzaje stołów do tenisa stołowego:

1. Stoły do użytku domowego - są to stoły zwykle mniejsze i lżejsze od profesjonalnych stołów, przeznaczone do użytku domowego lub w szkołach i klubach rekreacyjnych.

2. Stoły do użytku zewnętrznego - są to stoły przeznaczone do użytku na zewnątrz, posiadające specjalne wykończenie, które chroni je przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy słońce.

3. Stoły do użytku profesjonalnego - są to stoły najwyższej jakości, wykorzystywane w oficjalnych turniejach tenisa stołowego. Są one zbudowane z trwałych materiałów i spełniają wymagania regulaminu gry w tenisa stołowego pod względem wymiarów, grubości blatu i innych parametrów.

Stół do tenisa stołowego, zwany także stołem pingpongowym, składa się z kilku podstawowych elementów. Blat stołu wykonany jest z drewna lub płyty wiórowej pokrytej laminatem, który zwiększa jego trwałość i odporność na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Ramę stołu tworzą metalowe profile, które umożliwiają regulację wysokości stołu oraz napinanie siatki. Nogi stołu mogą być składane lub stałe, wykonane z metalu lub drewna, a ich kształt i konstrukcja zależą od modelu stołu. Dodatkowo, na nogach stołu znajdują się regulowane stopki, które pozwalają na wypoziomowanie stołu i utrzymanie go w stabilnej pozycji podczas gry.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl