Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975
Opcje przeglądania

Rakietki do tenisa stołowego - co warto wiedzieć?

Podstawową kwestią w wyborze zestawu do gry w tenisa stołowego jest określenie stylu gry jakim chcemy grać lub jakim aktualnie już gramy. Rakietka do tenisa stołowego zawsze składa się z deski i dwóch okładzin gładkich, czopkowanych lub pomieszanych ze sobą - z jednej strony okładzina gładka, z drugiej czopkowana lub typu antytopspin.

Jaką masz korzyść z zakupu gotowej rakietki do tenisa stołowego ?

Przede wszystkim otrzymujesz lepszą cenę niż w przypadku jednostkowego zakupu poszczególnych towarów. Dodatkowo na Twoje życzenie możemy skleić cały zestaw i otrzymasz gotową rakietkę do gry.

W jaki sposób tworzone są rakietki do tenisa stołowego ?

Gotowe zestawy, które znajdziesz w naszej ofercie są stworzone w oparciu o nasze długoletnie doświadczenie w łączeniu poszczególnych komponentów do gry w tenisa stołowego w jedną, spójną całość. Są to warianty, które testowaliśmy osobiście i które uważamy za właściwe połączenie. Istnieje możliwość tworzenia własnych wariantów na życzenie. W takim przypadku prosimy o indywidualny kontakt ze sklepem telefoniczne lub pod adresem e-mail w nagłówku strony.

Rakietka do tenisa stołowego

Więcej na temat składania rakietek do tenisa stołowego możesz przeczytać na naszym blogu: 

Rakietka do tenisa stołowego - jak wybrać lub złożyć właściwą rakietkę?

Dobranie odpowiedniej rakietki do tenisa stołowego jest ważne dla uzyskania najlepszych wyników podczas gry.

Przy wyborze rakietki należy brać pod uwagę kilka czynników:

1. Poziom zaawansowania: początkujący gracze powinni wybierać rakietki o większej wadze i mniejszej prędkości, natomiast zawodowcy i bardziej doświadczeni gracze powinni wybierać lekkie, szybkie i bardziej zaawansowane technicznie modele.

2. Styl gry: jeśli preferujesz grę ofensywną, wybierz rakietkę z szybką okładziną i grubsza warstwą kleju, natomiast jeśli gra defensywna jest dla Ciebie ważniejsza, wybierz rakietkę z cieńszą warstwą kleju.

3. Typ okładziny: okładziny gumowe dzielą się na trzy rodzaje: miękkie, średnie i twarde. Okładzina miękka zapewnia więcej kontroli i rotacji piłki, podczas gdy okładzina twarda oferuje większą szybkość.

4. Kształt rączki: rączka rakietki powinna pasować do rozmiaru twojej dłoni, a jej kształt powinien odpowiadać twojemu stylowi gry.

5. Budżet: w zależności od budżetu, jaki masz do dyspozycji, możesz wybrać rakietkę z wyższej lub niższej półki cenowej.

Najstarsze rakietki do tenisa stołowego zostały wykonane z drewna i były znacznie cięższe od dzisiejszych rakietek. Pierwsze z nich pojawiły się w latach 20. XX wieku i były wykorzystywane wtedy w grach rekreacyjnych. W latach 50. XX wieku wprowadzono rakietki z laminatów drewnianych, co umożliwiło lepsze kontrolowanie piłki. Później, w latach 70. i 80. XX wieku, pojawiły się rakietki z tworzyw sztucznych, a następnie z karbonu i innych materiałów kompozytowych, które zapewniają lepszą kontrolę nad piłką oraz większą siłę uderzenia. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje rakietek, dostosowane do różnych stylów gry i umiejętności graczy.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl